A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Srbsko

Zlatibor 1* - Jen to zkus? - Jednou a dost

Hodnocení ubytování

Obyčejný hotel se starším vybavením. Má 2 jídelny, jednu v přízemí pro hosty hotelu, druhou v 1.patře pro děti z ozdravných pobytů. V hotelu jsou sice 2 výtahy, z těch ale v době mého pobytu fungoval jen jeden a to pouze cca 1-2x denně, takže jsem si vyběhla několikrát za den do 4. patra pěšky. Delegátka mi to vysvětlila se slovy "to víte, Balkán". V rámci pokoje je koupelna s vanou, WC, umyvadlem, balkonek s malým stolečkem a 2 židlemi. Na pokoji jsou 2 skříně, postele, noční stolky, lednice, klimatizace, televize (byla jen na některých pokojích, ale stejně tam nešel chytit víc než 1 program a to sport). Delegátka jiným hostům, kteří televizi neměli řekla, že jim tam klidně tu televizi jako dekoraci dá, ale že se na ní stejně moc dívat nedá. Na balkoně jsou jako "bonus" hnízda vlaštovek, jejich trus byl na stěnách balkonu, na zemi. Teplá voda občas tekla, občas ne, úžasné jsou okamžiky, kdy stojíte s hlavou plnou šamponu ve vaně a pokud tu nechcete stát cca 2 hodiny než teplá voda poteče, musíte se osprchovat ledovou vodou. Na pokoj denně přišla uklázečka, ale jedinou její činností za celý týden byla výměna ručníků (pokud necháte na zemi ručník, je Vám ráno odnesen a odpoledne přinesen jiný). Ručník tu má rozměry 40x80 cm, osuška 50x100 cm. Velký rozdíl to není, já rozdíl zjistila až když jsem se sháněla po osušce, pak mi bylo vysvětleno který z těch 2 mini ručníků je ručník a který osuška. Vytřeno, zameteno nebo vyluxováno za celý týden nebylo ani jednou, koš byl vynášený denně. Ale asi záleží na uklízečce, možná na jiných pokojích byl úklid v pořádku. Já měla v pokoji za týden na podlaze docela dost písku, který jsem si nosila i do postele. Přímo pod okny máte hlavní silnici, po které Vám jezdí auta, autobusy, náklaďáky.

Hodnocení stravy

Já měla polopenzi - snídani a večeři. Snídaně byla od 8 do 10.30 - na výběr mléko, asi dvakrát za pobyt bílá káva (černá káva se tu k snídani nevaří, ale máte možnost si jí koupit v baru), čaj (většinou bylinkový, heřmánkový vaří velmi rádi, vyjímečně černý), corn flakes, kysané mléko, máslo, med, marmeláda, tavený sýr, tvrdý sýr, salám (typ Junior), vajíčka natvrdo, párky, opečené párky, slaný sýr, občas míchaná vajíčka, smažená játra a srdce, smažená paprika, opečená slanina, občas hořčice (trochu mi chyběl kečup). 3 druhy pečiva - croassant, houska, nakrájená bílá veka. Na výběr bylo vždy kolem 14 různých výrobků. Večeře byla od 18 do 20.30 hodin - syrová zelenina - zelí, rajčata, okurky, studené předkrmy - plněná vejce s majonézou, červené zelí s majonézou, papriky v bílém jogurtu, vařená zelenina - mrkev, fazole, hrách, papriky, polévka - většinou nudlová, nakrájená bílá veka, ovoce - jablka, hrušky, meloun, přílohy - brambory, rýže, bramborová kaše, těstoviny, maso - vepřový řízek, kuřecí maso, hovězí maso, placičky z mletého masa, file, zapečené mleté maso, obalovaná cuketa, rajská omáčka, ... K pití je zdarma voda, pomerančový a jablečný džus. Na výběr k večeři je cca 20 různých nádob s jídlem, bohužel většinou stále stejných, takže po pár dnech máte pocit že jíte stále to samé. Jídlo je během času snídaně a večeře doplňováno.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž mi přišla určitě dál než 200 metrů, jak bylo inzerováno (cca 300-500 metrů). Na větší části pláže jsou slunečníky a lehátka, to je placená část, cena je 1 Euro za slunečník, 5 Euro za slunečník a 2 lehátka. Bohužel v placené části Vás většinou nenechá hlídač ani dát svůj slunečník, protože Vám oznámí, že pláž je "privato" a buď si koupíte alespoň jeden slunečník od něj a pak si můžete dát druhý svůj, nebo jděte jinam. Část pláže je zabraná pro děti z ozdravného pobytu, tam také nesmíte (i když spousta lidí to nedodržuje, děti tam mají rezervovaný prostor 30x40 metrů - pro cca 300 dětí). Pláž je s hrubým pískem, s kamínky. Vstup do vody je kamenitý, bez bot do vody se těžko do moře vstupuje. Místy je mořské dno písečné, místy je kamenité, mezi kameny je sem tam viděti i ježek (spíš víc v hloubce). Jednou za pobyt se mi povedlo vidět i medůzu, bohuže po jejím setkání s ní jsem měla na noze puchýřky, asi jako po spálení kopřivou. Ale víckrát jsem tam medůzy neviděla, takže to byla asi spíš vyjímka. Díky vstupu do vody bych řekla, že místo není vhodné pro seniory a hůže se pohybující občany. I já měla při vlnách problém vyjít z vody. Když fouká vítr směrem k moři, je moře čisté, bohužel když fouká směrem od moře k pevnině, plave tam spousta odpadků, papírků, sáčků, sem tam nějaký kelímek, lahev, ohryzek .... Občas se tvoří pěna, takže plavat v moři je pak docela nechutné. Na pláži je spousta vajglů od cigaret, které nikdo neuklízí, takže mezi tím si tam hovíte na ručnících (už aspoň chápu, proč se pronajímá tolik lehátek - nemusíte ležet mezi zbytky cigaret). Pokud si uděláte výlet na Královninu pláž, cena je 2 Eura za cestu tam (cesta zpět je zdarma), jezdí tam několikrát za den loďky tam i zpátky, tam je čisto, samozřejmě že vše je tam placené - slunečníky, toalety, dražší občerstvení. Ale je tam krásně. Moře je tam chladnější, prý jsou tam nějaké chladnější vodní proudy. V nabídce jsou i další výlety od CK - Dubrovník (30 Euro), Albánie - Skadar, Kruja - Tirana (49 Euro), Montenegro tour - Ceinje - Njeguši - Kotor (29 Euro), Starý Bar - Ulcinj - Pohoří Rumija (25 Euro), Lodní výlet - Bar - Sutomore - Čanj - Petrovac - Budva - Kralovnina pláž (15 Euro), Lodní výlet - Budva - Sv. Stefan - Petrovac - Drobni Pjesac (15 Euro), Rafting na řece Tara (78 Euro), Skadarské jezero (32 Euro), Zálivy Boky Kotorské (25 Euro). Děti do 10 let mají 50 % slevu.

Hodnocení personálu hotelu

Uklízečky úklidu moc nedají, ostatní zaměstnanci byli příjemní, ochotní.

Celkový dojem, přístup personálu

V katalogu jsem se docetla, že pláž Biserna Obala patří k nejpěknějším plážím na černohorském pobřeří. Nevím, kdy tento titul tato pláž dostala, ale v letošním roce tomu určitě neodpovídá. Jedním slovem - jedno velké smetiště. O animačních programech nebo nějaké zábavě si nechte jen zdát, za celý týden tu neproběhl žádný animační program jak inzeruje CK Kovotour. A to se v katalogu dočtete o bohatém animačním programu, každodenním cvičení aerobiku, večerní společenské zábavě a soutěžních klubových večerech (ano, ty měli děti z ozdravných pobytů, vy jste se na ně mohli dívat z balkonu), sportovních turnajích, diskotékách (také je můžete sledovat z balkonu - mají je děti z ozdravných pobytů). Jak se příznačně vyjádřila delegátka:"Je to tu dědina, ale zase je tu klid". Velmi klidné místo, pár obchůdků, restaurací a to je vše.

Další recenze hotelu

pohodová dovolená Jana L.   03.09.2008
Krásná dovolená, DOPORUČUJEM Rudolf Vrána   31.08.2008
Poznání východu   11.08.2008
super dovolená   14.07.2008
Průměr   26.06.2008
Nikdy více David Kaleta   19.11.2007